Sporo mówi się o agencjach marketingowych. Jeszcze jakiś czas temu były kojarzone głównie z firmami, które zajmują się produkcją spotów reklamowych, czy radiowych, czy projektowaniem banerów i ulotek. Jednak dobrodziejstwo w postaci Internetu w istotny sposób i to na szeroką skalę, wpłynęło na funkcjonowanie poszczególnych branży. Dlatego agencje seo to nic innego, jak przedsiębiorstwa, które skupiają się, pośrednio, na promocji marek, a bezpośrednio na lansowaniu stron internetowych. Świadczą swoje usługi także w obszarze social mediów, które obecnie odgrywają istotną rolę w branży marketingowej. W jaki sposób działają agencje?

W jaki sposób działa agencja SEO?

SEO oznacza optymalizację strony pod kątem algorytmu wyszukiwarki. Oczywiście, dotyczy to przede wszystkim Google Search, które jest najbardziej spopularyzowaną przeglądarką internetową, z której każdego dnia korzystają osoby na całym świecie. A to oznacza, że Internet to nieograniczony dostęp do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Możliwość poszerzenia obszaru działalności, ale również skupienie się na konkretnym obszarze, jak dane miasto. Strategia działania zależna jest od charakteru działalności: czy jest to sklep internetowy, czy usługodawca, który wykonuje konkretne prace, jak na przykład remont, czy serwis urządzeń AGD.

W jaki sposób przeprowadza się optymalizację strony?

Obecnie ten obszar marketingu rozwija się w bardzo prężny sposób. Oznacza to, że przy optymalizacji pod lupę bierze się coraz większą liczbę czynników. Coraz częściej posługuje się także terminem takim, jak user experiences, czyli doświadczenia osób, które skorzystały ze strony. Chodzi o to, ile czasu spędziły na witrynie, czy weszły wyłącznie na główną, czy również na podstrony. Takie wiadomości dają wymierny pogląd na to, które elementy należy zoptymalizować. Mogą to być treści, jakie są dostępne na stronie, jej interfejs, szata graficzna, jak również sama transparentność, czyli to, czy strona posiada swój mobilny odpowiednik, z uwagi, iż praktycznie każdy posiada obecnie smartfon z dostępem do Internetu.